Část šestnáctá - This is the End? (*Přístup od 17. let*)

16. února 2012 v 4:00 | (c) Darela |  Don´t Say GoodBye - I. řada

O dva týdny později: Už dva týdny jsem tu zavřená. Cítím se poslední dobou unavená, trpím ranními nevolnostmi! Potřebuji čerstvý vzduch, dostatečný pohyb, proto ty stavy. V noci nemůžu spát a přes den se snažím neusnout. Nechci, aby se ta noc opakovala. Kdykoliv se Stefan objevil, hlídala jsem každý jeho pohyb, jeho každý křivý pohled. Zdi tohoto pokoje jsou tak umělé, mám pocit, že se co chvíle zblázním! Miranda sem občas zašla, ale mě se snažila vyhýbat, vždycky na mě nevraživě zírala! Kdyby pohledy zabíjely, dávno bych byla mrtvá. Mám nechuť k jídlu, nechutná mi nic z toho, co mi připraví, mám představy jak se mě snaží otrávit. Raději se vyhladovím k smrti, než to spolknout. Vzpomeň ďábla a ďábel ve dveřích...
"V kuchyni máš něco na přípravu jídla. Musíš jíst, takže si jistě něco uděláš. Mimochodem, bude se o tebe starat hospodyně, můžeš ji požádat o co chceš, je v kuchyni." řekne Stefan.
Nic jsem neodpověděla a šla se podívat. Byla tam krásná tmavovláska s dlouhými vlasy, je jí tak kolem pětatřiceti let. Přesně Stefanův typ!
"Jmenuji se Tina, vy budete jistě Thalia Rockwellová. Těší mě, jste krásná."
Thalia Rockwellová? Stále ještě Stewartová pokud vím!
"Také mě těší, Tino." odpovím s úsměvem.
"Bude se starat jak o kuchyň, tak i o tebe po dobu, co budu pryč. Musím zajít do firmy za tvým otcem, máme spolu něco nedořešeného." Pak se Stefan obrátí na Tinu.
"Thalia se před dvěma týdny vrátila z Kanady, kde máme jednu z poboček."
Proč lže? Zřejmě mi něco nedošlo. Před odchodem mě stihl políbit a mě se obrátil žaludek!


"Jste v pořádku mladá paní?" zeptá se mě vystrašeně.
"Ano, jen je mi trochu nevolno." neřekla jsem skutečný důvod, aby nezjistila pravdu.
"Pustím se do vaření, jestli chcete, běžte si odpočinout." řekne s úsměvem.
Poslechla jsem ji, protože spánek je teď přesně to, co potřebuji! Probudil mě až hlas Tiny, že je jídlo připravené. Polovyspaná jsem se odebrala do jídelny.
"Hmm, voní to hezky." ozvu se s úsměvem.
"Snad vám těstoviny se zeleninou a masem budou chutnat. Nevím, na co jste zvyklá. Časem na to jistě příjdu." mírně zažertovala.
Vrhla jsem se na to jídlo, div se nezadusila. Občas jsem se podívala na Tinu, působila na mě pozitivně a neskutečně mile.
"Tino, když tu není Stefan, klidně mi tykej. Jsem o dost mladší než ty, vykat bych měla já tobě. Pověz mi něco o sobě. Jistě máš co vyprávět." usměji se.
"Dobře Thalio, i když jsem to od něj měla přísně zakázáno. Měla jsem vice zaměstnání, dělala jsem barmanku, sekretářku. Dokonce i … " najednou ztichla.
"I? Můžeš o tom se mnou mluvit otevřeně, nebudu to s nikým probírat, věř mi."
"Není to nic, na co bych byla hrdá! Bylo mi jednadvacet let, pracovala jsem ve striptýzovém klubu za Washingtonem D.C., živila jsem se prostitucí." dořekla se slzami v očích.
"Nejsem tvým soudcem, pokud jsi neměla jinou možnost, tak se tím netrap, nech minulost minulostí. Raději změníme téma." pohladím ji.

Povídali jsme si ještě nějakou dobu, měla jsem chuť povyprávět jí svůj příběh, ale nechci ji zatahovat do tohoto začarovaného kruhu, nechci riskovat, že se jí něco stane! Díky Tině jsem zapomněla na strasti života, na mou vnitřní bolest, která se ozývá vždycky, když si vzpomenu na to špatné! Tina mi řekla příběh, který je hodně podobný s tím mé sestry Simony. Co když pracovali v tom samém podniku? Stalo se to před čtrnácti lety, doba by seděla. Jednou se jí na to zeptám, třeba mi dokáže odpovědět. Jenže teď nastal jiný problém! Stefan je doma.
"Miláčku, už jsem doma. Jak jste se tu měli?" zeptá se pokojně.
Neodpověděla jsem, nebaví mě předstírat jak se máme rádi a jak je všechno mezi námi v pořádku.
"Vítejte doma." odpoví za mě Tina.
"Thalia není doma?" zeptá se trochu neklidným hlasem.
"Ano je doma, jen jí nebylo dobře, tak odpočívala." oznámí s úsměvem.
Asi bych se měla objevit, než začne mít vlezlé poznámky. Nádech, výdech a jdu.
"Byla jsem v koupelně. Ale ráda bych se šla projít, kde bydlíš Tino?"
Zeptala jsem se s pousmáním a mírnou provokací. Jak jsem jednou řekla, už nejsem tou Thaliou jakou jsem byla a po tom co si mě vzal násilím už vůbec ne. Nemám z něho tak velký strach jako před dvěma lety. Navíc je to skvělá příležitost provětrat se.
"Thalio, potřebuji s tebou mluvit osamotě." řekne a Tina se odebrala do kuchyně.
"Co si myslíš že jdeš dělat? V žádném případě tě ven nepustím!" řekl tiše, ale důrazně.
"Jen se projít, vrátím se!" než stačí namítnout, byla jsem u Tiny.

Stejně jsem si udělala co jsem chtěla, když tu byla Tina, nesnažil se mi v tom zabránit. Zřejmě si to odskáču, ale vrátím se. Stará Thalia by zbaběle utekla, já už to teď nedokážu! Když jsem se rozloučila s Tinou a vracela jsem se domů, najednou se mi zamotala hlava a skácela jsem se k zemi. Zřejmě jsem to přehnala s jídlem, moc jsem se ho nahltala. Vstala jsem rozhodnutá pokračovat v cestě zpět do bytu, jenže mě natáhlo a do nejbližší trávy jsem všechno to jídlo vyvrátila. Bylo to, jako bych snědla něco zkaženého. Snažila jsem se opatrně dojít k cíli. Uvnitř netrpělivě čekal Stefan, až když mě zahlédl si oddychl.
"Máš štěstí, že jsi se vrátila. Mě by jsi daleko neušla, drahá."
"Vyhrožuj někomu jinému! Nechápu proč jsi Tině řekl, že jsem tvá manželka. Prý Thalia Rockwellová. Nikdy si tě nevezmu!" řeknu na rovinu.
"To ani nechci!" oznámil mi a já nechápala.
"Tak proč mě tady držíš?" zůstanu jako opařená.
"Mluvil jsem s tvým otcem!" obrátí na jiné téma.
Tak jeho se bojím asi nejvíc! Tolik tajemství a jen pár odemčených odpovědí!
"Ví úplně všechno a vůbec se mu to nezamlouvá! Přijde si s tebou zítra promluvit!"
"Na co to bude dobré? Na co je dobré vlastně tohle všechno?"
"Na to, aby ses konečně dozvěděla úplně celou pravdu! Celou!"
Dozvím se úplně všechno až do detailů? Mám obavy, že to neunesu! Myslela jsem, že mi to zůstane navždy skryto a ono se to dozvím už zítra! Chtěla jsem se posadit, jenže jsem upadla do bezvědomí.

Když jsem otevřela oči, probudila jsem se v ložnici na posteli a u mě stál lékař. Všimla jsem si, že mi bral krev. Díval se na mě starostlivě, ale zároveň velmi pozitivně.
"Jak se mladá paní cítíte? Je vám lépe? Do dvou dnů vám oznámím výsledky testů."
Vstal, rozloučil se a Stefan ho vyprovodil ke dveřím. Pak se vrátil.
"To máš z toho, že jsi odmítala jíst! Jistě to bude z toho tvého hladovění."
Zněl tak ustrašeně. "Nejspíš ano. Ale na co ty testy?" zeptám se udiveně.
"Pro jistotu. Třeba to jídlo bylo nedovařené nebo zkažené."
Odejde do pokoje, já o všem přemýšlím. Snad neumírám! Musím si na chvíli odpočinout, necítím se dvakrát nejlépe. To moje omdlení bude nejspíš pro to, že zítra mě čeká rozhovor s otcem, který mi řekne jistě hrůzné věci, které se v jeho minulosti odehrály. Proč to jen musím odskákat já? Také myslím na svou sestru Simonu, dokonce i na Wernera, Brada, Romana, Mirandu, no hlavně na Daniela. Dlouho jsem se necítila tak milovaná. Kdybychom se setkali za lepších okolností, možná bych věkový rozdíl překousla. A co moje máma? Žije vůbec? Všechno bylo tak krásné, když jsem byla malá či teenager. Vyrůstala jsem spokojeně, šťastně. Možná se blíží můj konec, je jedno jestli zemřu cizí vinou nebo vlastním přičiněním. Hm, třeba se mýlím, řeknu s úsměvem. Doufám, že po zjištění pravdy budu se vším vyrovnaná a konečně najdu své štěstí. S kým, to určí osud. Přemýšlením o těchto věcech jsem usnula.

O dva dny později telefonoval lékař. Teď se dozvím diagnostiku. Kéž by pozitivní pro mě.
"Dobrý den mladá paní," zdvořile pozdraví a já mu popřála také.
"Jsem hrozně rád, že pro vás nemám žádné špatné zprávy. Nejednalo se o otravu jídlem, ani nemáte žaludeční problémy. Pogratulujte za mě i svému manželovi. Blahopřeji, jste těhotná."

Pokračování příště...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | E-mail | 16. února 2012 v 17:13 | Reagovat

No teda tak tohle opravdu teda nikdo už snad nečekal Thalia je znovu těhotna tak tohle s ní teda praští pořádně :) jinak je to skvěle služebna Tina no bude zajímavé sledovat co se s ní vyklube jestli je taky ve spojení s nimi nebo o tom vůbec neví co všechno se Thalii stalo když říkala že pracovala jako stripterka jako sestra Thalii. A to že se dozví konečně celou pravdu od svého otce bude skvělé to by mě fakt zajímalo co to asi bude ;)  no uvidime nechame se prekvapit :) jen tak dál je to perfektní už teď se těším na další část.

2 katka katka | 16. února 2012 v 21:44 | Reagovat

Ja som si myslela pocas tohto citania tejto casti,ze bude tehotna a na konci uz to bolo...Joooj,nech Tina bude pocas tazkych chvil jej anjelom,pretoze to nemal lahke po boku zlych ludi ako je Stefan a som zvedava s cim dojde jej otec...Zaujimeve citanie....

3 thom thom | E-mail | Web | 22. února 2012 v 21:40 | Reagovat

Som skutočne zvedavý na pokračovanie, želal by som Thalíi, aby aspoň Tina bola skutočne dobrá a aby sa jej podarilo dostať od toho sviniara.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama